FAQ

1. Je Zumba® určená i pro začátečníky?

Velké ANO:) Na Zumba hodinách jsou vítáni všichni bez ohledu na věk, pohlaví, kondici, pohybové zkušenosti či nezkušenosti. Každý si může tempo a kroky přizpůsobit svým potřebám. Pokud nejste vůbec zvyklí cvičit a jdete poprvé, nebojte se za mnou před hodinou zajít. Domluvíme se, jak se do zumby zapojit, abyste se hned zezačátku “nezničili”. Rozhodně napoprvé nemusíte skákat, zapojit ruce, chytit všechny prvky a pohyby a jet naplno. V klidu přizpůsobte vše svým schopnostem. Postupně zjistíte, že se vaše kondice zvyšuje a jde vám to mnohem snadněji a lépe:) Poslouchejte hudbu, vypněte, uvolněte se a všechno během krátké doby přijde samo. Pohyby jsou jednoduché, zábavné a jednotlivé kroky se opakují. Pokud náhodou nechytíte daný krok, vůbec nic se neděje, jen se nepřestávejte hýbat. Povede se vám to napodruhé  - nebo si vymyslíte vlastní variaci:) Samozřejmě, pravidelnost přináší skvělé výsledky a každý začátečník se během pár lekcí stanem pokročilým:)

2. Jsem taneční antitalent:) Je Zumba® určená i pro mne?

Předchozí taneční či fitness zkušenosti nejsou potřebné. Nikdo nebude hodnotit nebo kritizovat vaše pohyby. Každý človek má svůj unikátní taneční styl a všichni se potkávají na Zumba hodinách, aby se skvěle pobavili a udělali něco prospěšného pro svoje tělo a kondici. Jediné, co je opravdu třeba, ja váš pozitivní přístup a láska k latinskoamerické hudbě :)

 3. Musím si hodinu předem rezervovat?

V Dobřanech můžeje přijít kdykoli, kdy budete mít náladu a chuť. Případné změny uvádím na těchto webových stránkách a také na Facebooku (skupina Zumba se Šárkou).  V Plzni už je třeba učinit rezervaci, více najdete na webových stránkách www.centrumtance.cz.

4. Co na sebe na hodinu Zumba® fitness?

Vhodné je pohodlné oblečení (jako například na aerobik), ktoré neomezuje Váš pohyb. Je důležité, abyste se cítili příjemně a uvolněně. Můžete mít tepláky, sportovní kalhoty, legíny, sukně, obtažená tílka, volná trička… Zumba dýchá letní atmosférou, proto se nebojte barev a kreativity. Doporučuje se hlavně sportovní obuv – tenisky s odpruženou podrážkou, která tlumí nárazy a šetří tak Vaše klouby.  Určitě zde není na místě extrémně šetřit.

5. Co si mám vzít sebou?

Měli bychom se všichni pořádně zapotit, proto je nutné dbát na dostatečný přísun tekunin, nezapomeňte tedy vodu a hodit se vám bude i menší ručník či potítko. Nejdůležitější je opravdu VODA.

6. Je Zumba® určená i pro muže?

Určitě ano! Vždyť i samotný stvořitel Zumba fitness Beto Perez je muž a jde mu to víc než skvěle! Máte-li rádi tanec a pohyb, není čeho se bát, kromě skvělé zábavy vás určitě čekají i obdivné pohledy přítomných dam:)  A ruku na srdce….. My holky se budeme alespoň více snažit:)  

6. Co zdravotní stránka?

Máte-li zdravotní problémy, případně jste-li těhotná, určitě se poraďte s vaším lékařem. Rozhodně mu vysvětlete, co to je zumba (případně mu pusťte ukázky třeba z youtube). V podstatě většinu prvků je možné si poupravit k obrazu svému. Můžete snížit rozsah pohybu, skákání je možné nahradit chůzí, nevyhovující prvky můžete nahradit vhodnějšími  apod. Důležité je poslouchat i své tělo - pokud vám lékař zumbu povolí, ale vy se necítíte, rozhodně to “nelámejte přes koleno”. Pokud se Zumba stala častou součástí vašeho života, doporučuji vám poradit se v lékárně o užívání potravinových doplňků pro sportovce (třeba na klouby).

7. Jak poznat legálního instruktora?

 Je to jednoduché. Na těchto stránkách http://search.zumba.com/instructors/ zadejte jméno (zkuste bez háčků a čárek). Nenajdete-li zadanou osobu, instruktor cvičí bez licence. V rámci ochrany registrovaných cvičitelů a zároveň vás samých (legální instruktoři se stále vzdělávají) je možné nelegální instruktory nahlásit zde http://www.zumba.com/us/contact/. Do kolonky Topic zadejte Legal Compliance, dále do kolonky Sub Topic vyberte Instruktor Licence Verification. Posléze do kolonky Comments uveďte jméno instruktora, název studia, kde cvičí, adresu studia, e-mailovou adresu a webové stránky (popřípadě jiné kontaktní údaje). Anonymita je zaručena.

8. Zumba fitness a účast dětí na hodinách

Bližší info najdete v samostatné záložce.

9. Podmínky pro účast na lekcích zumby (důležité): 

Návštěvou lekcí Zumby v Dobřanech zákazník potvrzuje, že se lekcí účastní na vlastní nebezpečí. Lektor za žádných okolností nenese odpovědnost za případné újmy na zdraví či majetku. Účastník lekce rovněž stvrzuje, že bude vždy dbát pokynů lektora a provádět prvky, které lektor vyučuje. Potvrzuje, že nebude narušovat výuku a vyrušovat ostatní přihlášené zákaznice/zákazníky. Souhlasí s tím, že pokud poruší tyto podmínky, má lektor nárok vyloučit ho z kurzu bez nároku na náhradu kurzovného.

 

PS: Velké díky Daniele Česnekové:)