O mně

zin-logo

 

Já a sport… Na základní škole nepatřil tělocvik mezi mé oblíbené předměty. Ještě horší byla skutečnost, že jsem byla dcerou učitelky tělocviku… Ani na střední škole jsem k němu nezískala nijak vřelý vztah. Ale geny se asi přece jen projevily. Když skončil povinný tělocvik na základce, na střední a na vysoké, začala jsem chodit na aerobik. Ke komu jinému, než k mamče, že…

K aerobiku jsem po čase přidala orientální tanec. Na kurzech byla neskutečná zábava, sešla se tam super banda, která se setkává dodnes. A tahle banda jednoho dne po poradě v jednom restauračním zařízení za mé nepřítomnosti rozhodla o přihlášení do soutěže Miss Orient 2007. Na dalším kurzu mi to vesele oznámily a opět v restauračním zařízení mne přemluvily k podpisu přihlášky, se slovy “bude sranda”. Zas taková sranda to tedy nebyla, ale výsledkem byl titul I. viceMiss Orient 2007.

A to byl okamžik, kdy jsem se tanci začala věnovat více a stala se lektorkou v Centru tance v Plzni. K orientu jsem přidala S-Factor, Flirt Dance, Pole Dance (tanec u tyče), začala učit ještě ve studiu Soleila a ve studiu M3M (obojí Plzeň) a také jsem se stala členkou taneční skupiny Sabahat (www.sabahat.eblog.cz).  Naposledy jsem propadla Zumbě, od října 2009 jsem certifikovaná instruktorka Zumby a zároveň členka ZIN (Zumba Instructor Network - http://45345.zumba.com). V okamžiku, kdy se mi povedlo najít prostory v Dobřanech, ubrala jsem na aktivitách v Plzni a v současnosti učím v Centru tance již “jen” Pole Dance.

A co k tanci a pohybu také patří - na podzim 2010 jsem začala studovat v Českých Budějovicích Školu přírodní medicíny, a to roční obor Poradce pro výživu, dvouletý obor  Poradce pro životní styl a tříletý obor Poradce přírodní medicíny. V současnosti jsem ve druhém ročníku a obor Poradce pro výživu jsem již úspěšně zakončila zkouškou. Tak ještě ten zbytek:)  

 Má sportovní ”vysvědčení”:

  •  listopad 2007 - 1. ViceMiss Orient v soutěži Miss Orient 2007
  • prosinec 2007 - dosud - lektorka v Centru tance (průběžně orient, S-Factor, flirt dance, poledance, zumba)
  • únor 2008 - dosud - členka taneční skupiny Sabahat
  • říjen 2009 - licence Zumba Basic 1
  • říjen 2009 - dosud -  aktivní člen ZIN (Zumba Instructor Network)
  • duben 2010 - licence Zumba Basic 2
  • červen 2011 - úspěšně složená zkouška Výživový poradce
  • červen 2011 - kurz Bronze Level Group Traninig
  • říjen 2011 - kurz Basics for Trainers and Instructors

Snad brzy přibydou další:)

 Šárka Tomanová

sarka.tomanova(zavináč)email.cz