ZUMBA

Napadlo vás někdy, že by bylo příjemné užít si cvičení tak jako na nějaké taneční párty? Díky zumbě je to možné. Nový fitness program spojuje cvičení s latinskoamerickými tanci. A je po celém světě čím dál oblíbenější.

Zumba vznikla náhodou, když kolumbijský instruktor aerobicu Alberto Perez přišel na hodinu a zjistil, že si zapomněl přinést hudbu na cvičení. Jediné, co měl v autě, byly latinskoamerické písničky. A protože latinsko americké tance byly jeho oblíbené, rozhodl se zkusit improvizovat. Hodina měla úspěch a vznikla tak první lekce zumby.

Po pár letech, kdy učil zumbu v Kolumbii, se ji Perez rozhodl vyvézt do Spojených států, kde se lidé do nového cvičebního stylu úplně zbláznili. Z Ameriky se pak zumba dostala i do Evropy. Do Česka přišla teprve nedávno.

Zumba se hodí pro všechny, kteří nechtějí jenom dřít v posilovně, ale cvičení si skutečně užít a udělat tak něco nejen pro svoji fyzičku, ale i pro psychiku. Zumba přitom není jen zábava, ale pomáhá také spalovat tuky. Při cvičení totiž pracuje skutečně celé tělo a ne jen některé jeho část, jak je tomu u některých jiných cvičení.

Protože zumba vznikla jako náhrada za hodinu aerobicu, hodně z něj vychází. Je však ladnější, spíš než sport připomíná tanec. Propojuje prvky aerobního cvičení s tanečními kroky ze salsy, rumby, merengue, mamba i hip hopu. Navíc s sebou podle tvůrců nese obrovskou výhodu - je zábavná, takže je jednoduší vydržet cvičit, dokud se hned nedostaví viditelné výsledky.

Beto Perez v akci: